פרסום מודעות תכנון ובנייה – למה דווקא ב"ידיעות חיפה"?


מעוניין להגיש בקשה לקבלת היתר לשימוש חורג? אתה וודאי יודע בשלב הזה, כי חוק התכנון והבנייה מחייב אותך לפרסם הודעה בענייני תכנון ובנייה, שתתאר את מהות השימוש המבוקש, לפי הנחיותיה של הוועדה המקומית.

על החובה החוקית לפרסם מודעה, בין היתר, במקומון שבועי

חוק התכנון והבנייה שפורסם בשנת 1965 מסדיר, בין היתר, את נהלי הפרסום של המודעה הנידונה.
על-פי החוק, מחוייב היוזם, מגיש הבקשה לשימוש חורג, לפרסם מודעת תכנון ובנייה בשני עיתונים יומיים בשפה העברית, וכן, במקומון המופץ מידי שבוע. "ידיעות חיפה" הוא מעיתונים המקומיים הנפוצים ביותר באזור חיפה וסביבותיה. הוא נחשב עיתון פופולארי בקרב תושבי חיפה וגם בקרב תושבי הפרוורים ופאתיה של העיר, הרוכשים בסוף השבוע את העיתון. בשל היותו מהמקומונים המובילים בארץ, הרי שפרסום מודעת תכנון ובנייה על גבי מקומון זה הוא אופציה מצויינת. בהקשר זה יש להזכיר, כי פרסום הודעת תכנון ובנייה נועדה לשתף את הציבור בתהליכי בנייה בישראל ולהגביר את מודעותו לנושא. לאור האמור, פרסום מודעת תכנון ובנייה במקומון שהתפוצה שלו רחבה גם יאפשר מילוי הוראת החוק, וגם יהפוך את הפרסום לאפקטיבי יותר, מאחר שהוא יגיע לקהל גדול יותר של קוראים (לעומת פרסום במקומון אחר שהוא פחות נקרא).

 

 פרסום מודעות תכנון ובנייה דרך חברת פרסום מודעות

הדרך האפקטיבית ביותר לפרסם מודעת תכנון ובנייה היא לפנות לחברת פרסום מודעות. פרסום דרך חברה המתמחה בתחום תחסוך זמן למגיש הבקשה לשימוש חורג, מאחר שהיא תטפל בכל העניינים הנוגעים לפרסום, כולל העברת התשלום למערכת המקומון. לבסוף, חברה העוסקת בפרסום מודעות תקפיד על פרסום מודעה על-פי דרישות הוודעה המקומית, כך שהלקוח לא ייאלץ להתמודד עם קשיים מיותרים בדרך לקבל ההיתר המיוחל.